Kitap tutkunları Bursa’ya akın ediyor

BURSA (İGFA) – Bursa 21. Kitap Fuarı, kitapseverlere kapılarını açtı.

2-10 Mart 2024 tarihleri ortasında Tüyap Bursa Milletlerarası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak fuar, her yıl olduğu üzere bu yıl da her yaştan kitapseverin buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Tüyap Fuarcılık Kümesi tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği beraberinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi’nin takviyeleri ile düzenlenen Bursa 21. Kitap Fuarı, 2-10 Mart 2024 tarihleri ortasında Tüyap Bursa Milletlerarası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Tüyap Fuarlar İmal A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, düzenlendiği birinci yıldan bugüne bölgenin kültürel hayatına kıymetli katkılar sağlayan ve bugüne dek 4762 iştirakçi ile 5 milyona yakın kitapseveri bir ortaya getiren Bursa Kitap Fuarı’nda, 9 gün boyunca 115 panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan kültür aktiflikleri ve imza günlerinde, 600’den fazla müellif okurlarıyla buluşma fırsatı bulabileceğini söyledi. Türkiye Yayıncılar Birliği Lideri Kenan Kocatürk ise, “Kitap dünyası hem ferdî hem toplumsal gelişime katkılarıyla hem de tüm alanlara kaynak ve içerik sağlamasıyla, ülkesel kalkınmanın en değerli temellerinden biridir. Bir ülkede kitapların ve okuma kültürünün zorda kalması, hatta kayba uğraması, kabul edilebilir değildir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir