Arel Üniversitesi’nde göçük sonrası Kaymakamlık’tan açıklama

stanbul’un Küçükçekmece ilçesinde bulunan Arel Üniversitesi’nin bulunduğu alanda, şanssız bir olay yaşandı.

Üniversitenin yan tarafındaki inşaatın istinat duvarında çökme meydana geldi.

ÜNİVERSİTEDE ÇATLAKLAR OLUŞTU

Çökme nedeniyle Arel Üniversitesi binasında çatlaklar oluştu. Yaşanan olayın akabinde olay yerine, gruplar sevk edildi.

ÇEVREDEKİLER BÜYÜK PANİK YAŞADI

Üniversitede bulunan öğrenciler büyük panik yaşarken bina tahliye edildi. İnşaat alanın yanında bulunan binalarda oturanlar ise dehşetten kendilerini dışarı attı.

OLAĞAN DIŞI HAREKETLİLİK

Küçükçekmece Kaymakamlığı bahisle ilgili bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

Dün saat 16.30 sularında Kemalpaşa Mahallemizdeki bir inşaat temelinde bulunan fore kazıklarının olağan dışı hareketliliği tespit edilmiştir. 

Kaymakamlığımızca ilgili kurumlarımızın teknik grupları İnşaat mahalline sevk edilerek etrafta geniş çaplı güvenlik tedbiri alınmıştır. 2019 yılında bir inşaat firması tarafından başlatılan konut projesi şantiye alanının yanında bulunan İstanbul Arel Üniversitesi binası tahliye edilmiştir.

TAHLİYE EDİLDİ

Belirtilen alanda saat 23.15 sularında fore kazıklarının çökmesi sonucu İstanbul Arel Üniversitesi Binasının bir kısmı çökmüş ve bina kullanılamaz hale gelmiştir.

Kaymakamlığımız Kriz Merkezi tarafından, şantiye alanına komşu 5 apartman ve 1 yurt binası olmak üzere toplam 6 bina önlem hedefli tahliye edilmiştir. Tahliye edilen binalardaki 128 hanede ikamet eden vatandaşlarımız ile yurtta kalan 71 öğrencimiz ilçemizde bulunan otel ve misafirhanelere yerleştirilmiştir.

Ayrıca önlem alınan binaların bulunduğu sokakların elektrik, su ve doğalgaz akışları kesilerek mümkün bir afet durumuna karşı tedbir alınmıştır. Meydana gelen olayda rastgele bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmemiştir.

Konu ile alakalı soruşturma başlatılmış olup, gelişmeler yakından takip edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir